Uçak bileti alırken en önemli faktör tabi ki fiyatıdır. Hepimiz, seyahat ederken öncelikli olarak ucuz bilet bulmak için gayret ederiz. Seyahat masraflarının büyük bir bölümünü uçak bileti oluşturduğundan, masraflardan kısmak ve özel ihtiyaçlara daha çok para ayırabilmek için ucuz bilet almamız şart. Biz de ucuz uçak bileti nasıl alınır diye düşündük ve sizler için ufak bir araştırma yaptık. Umarız işine yarar. Bulursan bize de haber ver lütfen

ucuz uçak bileti nasıl alınır

1) Özel tarihlerde seyahat etmemeye çalış.

Eğer mümkünse seyahat edeceğin tarihi, bayram, yılbaşı, resmi tatiller gibi özel dönemlere denk getirmemeye çalış. Genelde herkes iznini bu tarihlerde kullandığı için normal dönemlere göre daha yoğun olur ve ucuz uçak bileti bulman zorlaşır. Yurtdışı uçuşlarında gideceğin ülkenin resmi tatillerini ve özel dönemlerine buradan(link) bakıp ona göre bilet araması yapabilirsin.

2) Haftasonu yerine haftaiçi uç

Genelde herkes haftasonu seyahat eder. Biletini Salı, Çarşamba, Perşembe günlerine almaya çalış.

3) Uçuş saatini iyi seçmeye çalış

Öğlen saatleri ve akşam üzeri saatleri uçaklarda en yoğun tercih edilen saatlerdir. Havaalanına ulaşım sorunun yoksa sabah erken saatteki ve gece geç saatteki uçuşları tercih edebilirsin.

4) Gidiş-Dönüş bilet al

Gidiş dönüş biletler tek yön biletlere göre daha ucuz olur. Dönüş tarihin belliyse, gidiş biletini alırken aynı firmadan dönüş biletini de beraberinde alabilirsin. Aklında olsun, Bazı durumlarda farklı firmalardan gidiş ve dönüş bileti bakarak daha ucuza da bilet bulabilirsin.

5) Erken Rezervasyon Yaptır

Biletini erkenden almak sana büyük ölçüde kar sağlayacaktır. Firmalar belirli sayıda koltuklar için promosyon fiyat verdiğinden dolayı biletleri erkenden almak daha avantajlıdır.